Idén harmadik alkalommal emlékezünk közösen Focht Anita festőművészre.
Anitával éveken át leveleztünk, innen ered az ötlet, hogy most ezzel az irodalmi műfajjal is kiegészítsem a megemlékezést.
Az előkerült levelekben a megtalált szavak és felszakadó érzések, az öröm és a fájdalom keverékei. A levél nemcsak szöveg, hang, jelenlét is egyben, az eltávozott ember szinte újra megszólal általa.
Ezt a személyes levelezést szeretném kulturális emlékezetté formálni. Arra kérlek, ha tudsz, hozz magaddal levelet, amit Anitától kaptál, vagy fogalmazd meg a saját érzéseidet, emlékeidet Anitával kapcsolatban és oszd meg a résztvevőkkel.
A közös festés természetesen elmaradhatatlan része a programnak.
Mindenkit szeretettel várok július elsején 18 órától a Hídfőben.
Rossz idő estén is megtartjuk az eseményt.A helyszín abban az esetben változhat.
Heuschmidt Zita